Manikür Pedikür

Manikür – pedikür günümüzde görünümüne önem veren hem kadın hem de erkeklerin tercih ettiği bakımların başında gelir. Temiz ve bakımlı eller yine temiz ve bakımlı ayaklar kişiye öz güven sağlar.

Dış etkenlerden en çok etkilenen ve yıpranan ellerimizi sosyal ortamlarda iletişime geçtiğimizde ilk olarak kendimizi tanıtırken uzattığımızda temiz ve bakımlı görünmesinin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Bunun farkında olan pek çok kişi de bakım kürleri arasına manikürü de eklemektedir.

Pedikür ise tüm bedenimizin yükünü çeken ayaklarımız için unutmamamız gereken bakım türüdür. Ayaklarımızın tüm gün kapalı kaldığı durumlarda bazı rahatsızlıkları da tetiklediğinden ayak sağlığı ve rahatlığına önem veren herkesin yaptıracağı bir uygulamadır.

Uzman kişilerce, steril aletler kullanılarak yapılması gereken manikür ve pedikür uygulaması yanlış kişilerce ve steril olmayan aletlerle yapılırsa hepatit gibi pek çok hastalığa neden olabilir. Manikür – pedikür aletlerinizin mümkünse ortak olmamasına ya da çok iyi sterilize edilmesine dikkat ediniz. Dilerseniz araştırma yaparak kendi manikür ve pedikürünüzü evde kendiniz de uygulayabilirsiniz, yine de profesyonelce yapılan manikür- pedikürü tercih edebilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuz anda yaptırabileceğiniz uygulamada el ve ayaklarınız ölü derilerden arındırılır, tırnaklar şekillendirilir ya da batık tırnaklar var ise tedavi edilir, yine el ve ayaklar nemlendirilir. Temel olarak bu şekilde bakım tamamlanır.

Belirttiğimiz gibi el ve ayak sağlığınıza aynı zamanda bakımına önem verenlerdenseniz ihmal etmemeniz gereken bakımlardandır manikür ve pedikür. Bakımlı ellerin daha yavaş yaşlandığı gerçeğini de göz önünde bulundurmalısınız. Ayaklarınızı her pedikürle şımarttığınızda ise beden yükünüzün daha hafiflediğini hissedeceksiniz.

İletişime Geçin ve Randevunuzu Hemen Alın!

0544 492 72 72